GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Matservisdelar 13955405
*
nr 1395 5405
Matservisdelar
20 del ca, Mignon, Gefle
Kondition: nagg
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 maj 2021
kl 20:12:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/5 16:39:37
1
Vinnande bud
3/5 17:28:01
1
justering av budtak
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservisdelar mattallrik mattallrikar mignon svensk keramik svenska keramiker tallrik tallrikar
-
4133 Matservisdelar
50 delar ca, Eschenbach, Bavaria
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:37
*
Matservisdelar
Kondition: nagg
nr 1395 5405
Matservisdelar
20 del ca, Mignon, Gefle
Kondition: nagg
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/5 16:39:37 | 1 | Vinnande bud |
3/5 17:28:01 | 1 | justering av budtak |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservisdelar mattallrik mattallrikar mignon svensk keramik svenska keramiker tallrik tallrikar
-
4133 Matservisdelar
50 delar ca, Eschenbach, Bavaria
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:37